Disney Channel BG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Българският език - потребност или екстра ?

5 posters

Go down

Българският език - потребност или екстра ? Empty Българският език - потребност или екстра ?

Писане  Disney_Channal_BG Пон Сеп 21, 2009 12:56 pm

Потребност ли е или екстра сериалите по Дисни да се излъчват на български език ?

Моето мнение :
В момента е екстра , ако някой от сериалите е на БГ език . А не трябва да е така . Дисни Ченъл Б-я е телевизия , която се излъчва в БЪЛГАРИЯ и трябва да има поне бъл;гарски субтитри на сериалите . Толкова ли е трудно ?!? Аз лично знам английски и си превеждам Хана Монтана например , но повечето от зрителите на Дисни - не . Трудно е постоянно да търсиш епизоди , преведени на български , по час-два в интернет и то без резултат . Аз например бих предпочела програмата да излезе с месец-два ( дори година ) по-късно с БГ аудио или поне със субтитри , отколкото сега - почти всичко на английски език . Тази тема няма за цел да обявява нещо като " протест" , нито пък да съди създателите на канала у нас . Създадох я за да се замислим всички - Нормално ли е в прогресираща страна като България да се допускат канали по които основният говорящ език не е българският ?

Очаквам и вашите мнения . Rolling Eyes

Disney_Channal_BG

Брой мнения : 2
Join date : 21.09.2009

Върнете се в началото Go down

Българският език - потребност или екстра ? Empty Re: Българският език - потребност или екстра ?

Писане  Admin Пон Сеп 21, 2009 1:08 pm

Трябва да има български дублаж,но не и на Джонас и Хана Монтана.Обичам техните гласове и не ща някви квичащи да ми говорят. Razz
На Мики Маус задължително трябва да има-то си има де,тъй като е за малки деца,които не знаят и думичка по английски.
Admin
Admin
Admin

Брой мнения : 62
Join date : 13.09.2009

https://disney-channel-bg.forumotion.com

Върнете се в началото Go down

Българският език - потребност или екстра ? Empty Re: Българският език - потребност или екстра ?

Писане  <<Spirit Shine>> Вто Сеп 22, 2009 1:15 am

Според мене, наистина трябваше поне да го пуснат по-късно в България вече озвучено. Защото в момента дори половината от сериалите са на английски, а останалите са взети от БНТ. Сигурно са им платили, за да ги вземат естествено, но да се радваме, че са се постарали. Laughing Но се чудя защо , след като БНТ са се заели да превеждат Хана Монтана, Дисни Чанъл сега не вземат превода?! Rolling Eyes Да ви кажа честно, тъй като гледам май Джетикс започва да ми липсва. Sad Laughing
<<Spirit Shine>>
<<Spirit Shine>>

Брой мнения : 24
Join date : 21.09.2009

Върнете се в началото Go down

Българският език - потребност или екстра ? Empty Re: Българският език - потребност или екстра ?

Писане  Admin Вто Сеп 22, 2009 1:32 am

Ами превода на Хана Монтана на БНТ не е никък добър.Аз си го харесвам така-с оригиналните гласове.Друг пък е въпросът,че тази програма се гледа преди мно от деца,които може би не знаят английски.
Admin
Admin
Admin

Брой мнения : 62
Join date : 13.09.2009

https://disney-channel-bg.forumotion.com

Върнете се в началото Go down

Българският език - потребност или екстра ? Empty Re: Българският език - потребност или екстра ?

Писане  <<Spirit Shine>> Вто Сеп 22, 2009 1:44 am

Точно затова. По улиците гледам как някакви 8 годишни носят блузи и тениски на Хана Монтана, а дори не му знаят превода. (Поне тези, които гледат Дисни Чанъл) Затова е добре да бъде преведено, а пък и хубаво ще е въобще да пуснат самия филм. А пък и не че аз разбирам много много от английски, защото не го уча още. Rolling Eyes
<<Spirit Shine>>
<<Spirit Shine>>

Брой мнения : 24
Join date : 21.09.2009

Върнете се в началото Go down

Българският език - потребност или екстра ? Empty Re: Българският език - потребност или екстра ?

Писане  disney channel Вто Сеп 22, 2009 2:19 pm

Да добре е да са озвучени защото то и най-простите детски не са озвучени като Американски Дракон и други!Повечето са си останали от Джетикс като H20,Кид върсъс Кат,Джими Куул и други,но все пак трябва превод!В програмата преди пишеш Дисни Ченъл ще е 100% озвучен на български това е лъжа и то пълна!Пълнят ни главите с лъжи,незнаех че това всъщност е БЪЛГАРИЯ
disney channel
disney channel

Брой мнения : 17
Join date : 20.09.2009

Върнете се в началото Go down

Българският език - потребност или екстра ? Empty Re: Българският език - потребност или екстра ?

Писане  llohan Сря Сеп 23, 2009 2:02 am

Съгласен съм за онея анимета и детските, но си искам Хана Монтана с техните си гласове защото втори глас като на Майли няма! За Магьосниците по-добре да са непреведени ама да пускат нови епизоди.. lol!

llohan

Брой мнения : 2
Join date : 22.09.2009

Върнете се в началото Go down

Българският език - потребност или екстра ? Empty Re: Българският език - потребност или екстра ?

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите